DJI Mini 4 Pro Fly More Combo RC2 + B&W Case Typ 2000 Bronze
Brand: DJI
Price: €863,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 84f1a1d9-9fd3-49df-acac-8c7271d3269f
Description
Einsatzbereich: Video
Schwierigkeitsgrad: für Fortgeschrittene
Markteinführung: 2023
RC-Ausführung: RTF (Ready-to-Fly)
Schutzfunktionen: Return to Home, Fail Safe, Hinderniserkennung
RC-Funktionen: Spotlight-Modus, ActiveTrack Modus, Point of Interest, Follow Me, automatische Landung, autom. Flugstabilisierung, QuickShots
Hinderniserkennung: vorwärts, seitlich, rückwärts, Infrarotsensoren, abwärts
Ortungssystem: Beidou, GPS, GALILEO
max. Flughöhe: 4.000 m
max. Geschwindigkeit: 16 m/s
Sinkrate: 5 m/s
Steigrate: 5 m/s
Länge: 298 mm
Abfluggewicht: 249 g
Abmessungen gefaltet: 148 x 94 x 64 mm
Breite: 373 mm
Höhe: 101 mm
Farbe: grau
Kameratyp: integrierte Kamera
Anzahl Kameras: 1
ISO-Bereich (Foto): 100 - 3.200
ISO-Bereich (Video): 100 - 6.400
Aufnahmeprogramme: Zeitlupe, HDR, Video
Sichtfeld: 82°
Blende: f/1.7
Sensor: 1/1.3" CMOS
Fotoauflösung: 48 MP
interner Speicher: 2 GB
Digital-Zoom: 4 fach
Gimbal: mechanisch, Schwenken: -30° bis 30°, Neigen: -135° bis 80°, Rollen: -135° bis 45°
Brennweite: 24 mm
Flugzeit: 34 min
Ladezeit: 58 min
Gewicht Flugakku: 77 g
Akkukapazität: 2.590 mAh
Akkuart: Lithium-Ionen
Akkuspannung: 7,32 V
Bitte beachten Sie: Der Betreiber der Drohne muss sich beim Luftfahrtbundesamt (LBA) registrieren. Die e-ID muß auf der Drohne sichtbar angebracht werden., Verbot des Überflugs von Menschenansammlungen. Maximale Flughöhe 120m.
Achtung: Bitte beachten Sie die aktuellen Regelungen zum Einsatz von Drohnen.
CE-Klasse: C0
Unterkategorie: A1
Kategorie: open
Specifications
| Produkttypen | Quadrocopter, Drohne mit Kamera, faltbare Drohne |
|---|---|
| Einsatzbereich | Video |
| Schwierigkeitsgrad | für Fortgeschrittene |
| Markteinführung | 2023 |
| RC-Ausführung | RTF (Ready-to-Fly) |
| Schutzfunktionen | Return to Home, Fail Safe, Hinderniserkennung |
| RC-Funktionen | Spotlight-Modus, ActiveTrack Modus, Point of Interest, Follow Me, automatische Landung, autom. Flugstabilisierung, QuickShots |
| Hinderniserkennung | vorwärts, seitlich, rückwärts, Infrarotsensoren, abwärts |
| Ortungssystem | Beidou, GPS, GALILEO |
| max. Flughöhe | 4.000 m |
| max. Geschwindigkeit | 16 m/s |
| Sinkrate | 5 m/s |
| Steigrate | 5 m/s |
| Länge | 298 mm |
| Abfluggewicht | 249 g |
| Abmessungen gefaltet | 148 x 94 x 64 mm |
| Breite | 373 mm |
| Höhe | 101 mm |
| Farbe | grau |
| Kameratyp | integrierte Kamera |
| Anzahl Kameras | 1 |
| ISO-Bereich (Foto) | 100 - 3.200 |
| ISO-Bereich (Video) | 100 - 6.400 |
| Aufnahmeprogramme | Zeitlupe, HDR, Video |
| Sichtfeld | 82° |
| Blende | f/1.7 |
| Sensor | 1/1.3" CMOS |
| Fotoauflösung | 48 MP |
| interner Speicher | 2 GB |
| Digital-Zoom | 4 fach |
| Gimbal | mechanisch, Schwenken: -30° bis 30°, Neigen: -135° bis 80°, Rollen: -135° bis 45° |
| Brennweite | 24 mm |
| Flugzeit | 34 min |
| Ladezeit | 58 min |
| Gewicht Flugakku | 77 g |
| Akkukapazität | 2.590 mAh |
| Akkuart | Lithium-Ionen |
| Akkuspannung | 7,32 V |
| Bitte beachten Sie | Der Betreiber der Drohne muss sich beim Luftfahrtbundesamt (LBA) registrieren. Die e-ID muß auf der Drohne sichtbar angebracht werden., Verbot des Überflugs von Menschenansammlungen. Maximale Flughöhe 120m. |
| Achtung | Bitte beachten Sie die aktuellen Regelungen zum Einsatz von Drohnen. |
| CE-Klasse | C0 |
| Unterkategorie | A1 |
| Kategorie | open |
Reviews
Fantastic value
Absolutely brilliant!
100% would recommend
Amazing value!
Top quality
Fast delivery, excellent item
Solid product, arrived quickly
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Love how well made this is. Already recommended to my family.
One of my best buys ever
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.