DJI Osmo 360 Adventure Combo
Brand: DJI
Price: €347,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 4e9d80ea-37ee-4686-ab25-ae5e21991ec0
Description
Sensor Type: CMOS
Sensor Size: 4/3"
Video: 4K, 8K, HD, Full HD, 5K
Framerate (4K): 120 fps
Framerate (Full HD): 30 fps
Video File Format: MP4 (H.264/HEVC)
Photo File Format: JPEG
Recording Modes: Slow Motion, Quick Motion
Recording Functions: 360°, HDR
Outdoor Function: Waterproof
Waterproof up to: 10 m
Dimensions: 61 x 36,3 x 81 mm
Weight: 183 g
Lens Type: Ultra Wide Angle
Field of View: 360 °
Light Sensitivity (ISO): 100 - 51200
Focus Function: Autofocus
Display Size: 2 inch
Resolution of Main Display: 314 x 556 Pixel
Display Property: Touch Screen
Image Stabilisation Systems: Electronic SteadyShot, HorizonSteady
Connections: USB
Connectivities: Bluetooth, WiFi (WLAN)
Features: Image Stabiliser, Microphone, LCD-Touchscreen
Internal Camera Functions: Noise Reduction
Wi-Fi Functions: View on Tablet, View on Smartphone
Scene Modes: Sunset, Night
Storage Media: Memory Card
Supported Memory Cards: microSD, micro SDXC
Power Supply: Lithium Ion Battery
Battery Capacity: 1,950 mAh
Voltage: 3.87 V
Battery Life (Video): 100 min.
Series: DJI Osmo
Included in Delivery: Instruction Manual, Rechargeable Battery, Protective Cover, Cleaning Cloth, USB Cable, Lens Cap, Selfie-Stick, Battery Case, Mounting
Colour: Grey
Specifications
| Product Types | 4K Action Camera, 360 Camera, Sport Camera |
|---|---|
| Sensor Type | CMOS |
| Sensor Size | 4/3" |
| Video | 4K, 8K, HD, Full HD, 5K |
| Framerate (4K) | 120 fps |
| Framerate (Full HD) | 30 fps |
| Video File Format | MP4 (H.264/HEVC) |
| Photo File Format | JPEG |
| Recording Modes | Slow Motion, Quick Motion |
| Recording Functions | 360°, HDR |
| Outdoor Function | Waterproof |
| Waterproof up to | 10 m |
| Dimensions | 61 x 36,3 x 81 mm |
| Weight | 183 g |
| Lens Type | Ultra Wide Angle |
| Field of View | 360 ° |
| Light Sensitivity (ISO) | 100 - 51200 |
| Focus Function | Autofocus |
| Display Size | 2 inch |
| Resolution of Main Display | 314 x 556 Pixel |
| Display Property | Touch Screen |
| Image Stabilisation Systems | Electronic SteadyShot, HorizonSteady |
| Connections | USB |
| Connectivities | Bluetooth, WiFi (WLAN) |
| Features | Image Stabiliser, Microphone, LCD-Touchscreen |
| Internal Camera Functions | Noise Reduction |
| Wi-Fi Functions | View on Tablet, View on Smartphone |
| Scene Modes | Sunset, Night |
| Storage Media | Memory Card |
| Supported Memory Cards | microSD, micro SDXC |
| Power Supply | Lithium Ion Battery |
| Battery Capacity | 1,950 mAh |
| Voltage | 3.87 V |
| Battery Life (Video) | 100 min. |
| Series | DJI Osmo |
| Included in Delivery | Instruction Manual, Rechargeable Battery, Protective Cover, Cleaning Cloth, USB Cable, Lens Cap, Selfie-Stick, Battery Case, Mounting |
| Colour | Grey |
Reviews
Packaged so carefully, arrived perfect
Absolutely brilliant 👍
One of my best buys ever
10 out of 10
Does the job
Top quality
Amazing service and product 👍
Top quality stuff, will order again
😍 Love it
Super satisfied 😊
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.