DJI Osmo Action 4 Essential-Combo
Brand: DJI
Price: €193,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: dde5cda1-1311-4bcb-8931-8ad464944da0
Description
Suitable For: Live Streaming
Sensor Type: CMOS
Sensor Size: 1/1,3"
Video: 4K, Full HD, 2.7K, HD
Framerate (4K): 24 fps, 25 fps, 30 fps, 60 fps, 48 fps, 50 fps, 120 fps, 100 fps
Framerate (2.7K): 30 fps, 60 fps, 50 fps, 48 fps, 25 fps, 24 fps, 100 fps, 120 fps
Framerate (Full HD): 100 fps, 120 fps, 24 fps, 25p, 30 fps, 48 fps, 50 fps, 60 fps, 240p, 200 fps
Video File Format: MP4 (H.264/HEVC)
Photo File Formats: JPEG, RAW
Audio Formats: AAC
Audio Feature: Stereo
Time Lapse Intervals: 0.5 s, 1 s, 2 s, 5 s, 10 s, 30 s, 3 s, 15 s, 20 s, 4 s, 6 s, 8 s, 25 s, 40 s
Recording Modes: Quick Motion, Slow Motion, 10-Bit D-Log M
Recording Functions: Digital Time Code, Photo Function
Outdoor Function: Waterproof
Waterproof up to: 18 m
Protection Class: IP68
Dimensions: 70,5 x 44,2 x 32,8 mm
Weight: 45 g
Lens Type: Wide Angle
Lens Speed: 2.8
Closest Focusing Distance: 40 cm
Field of View: 155 °
Digital Zoom: 4 x
Light Sensitivity (ISO): 100 - 12800
Focus Function: Autofocus
Display Type: LCD
Display Property: Fixed
Image Stabilisation Systems: Digital Image Stabilisation, HorizonSteady
Connections: USB
Connectivities: WiFi (WLAN), Bluetooth
Features: Temperature Sensor, Microphone, Speaker, LCD-Touchscreen, Image Stabiliser, Voice Command
Internal Camera Functions: Multi Language Menu, Horizon Lock 360°
Wi-Fi Functions: View on Smartphone, View on Tablet, Editing on Smartphone, Live Streaming
Exposure Functions: Automatic (P), Auto Low Light
White Balance Programmes: Auto, Colour Temperature
Scene Modes: Automatic, Underwater, Sunset, Sport
Storage Media: Memory Card
Supported Memory Cards: microSD
Power Supply: Lithium Polymer Battery
Battery Capacity: 1,770 mAh
Voltage: 3.85 V
Battery Life (Video): 160 min.
Series: DJI Osmo Action
Included in Delivery: Rechargeable Battery, USB Cable
Colour: Black
Specifications
| Product Types | Sport Camera, 4K Action Camera |
|---|---|
| Suitable For | Live Streaming |
| Sensor Type | CMOS |
| Sensor Size | 1/1,3" |
| Video | 4K, Full HD, 2.7K, HD |
| Framerate (4K) | 24 fps, 25 fps, 30 fps, 60 fps, 48 fps, 50 fps, 120 fps, 100 fps |
| Framerate (2.7K) | 30 fps, 60 fps, 50 fps, 48 fps, 25 fps, 24 fps, 100 fps, 120 fps |
| Framerate (Full HD) | 100 fps, 120 fps, 24 fps, 25p, 30 fps, 48 fps, 50 fps, 60 fps, 240p, 200 fps |
| Video File Format | MP4 (H.264/HEVC) |
| Photo File Formats | JPEG, RAW |
| Audio Formats | AAC |
| Audio Feature | Stereo |
| Time Lapse Intervals | 0.5 s, 1 s, 2 s, 5 s, 10 s, 30 s, 3 s, 15 s, 20 s, 4 s, 6 s, 8 s, 25 s, 40 s |
| Recording Modes | Quick Motion, Slow Motion, 10-Bit D-Log M |
| Recording Functions | Digital Time Code, Photo Function |
| Outdoor Function | Waterproof |
| Waterproof up to | 18 m |
| Protection Class | IP68 |
| Dimensions | 70,5 x 44,2 x 32,8 mm |
| Weight | 45 g |
| Lens Type | Wide Angle |
| Lens Speed | 2.8 |
| Closest Focusing Distance | 40 cm |
| Field of View | 155 ° |
| Digital Zoom | 4 x |
| Light Sensitivity (ISO) | 100 - 12800 |
| Focus Function | Autofocus |
| Display Type | LCD |
| Display Property | Fixed |
| Image Stabilisation Systems | Digital Image Stabilisation, HorizonSteady |
| Connections | USB |
| Connectivities | WiFi (WLAN), Bluetooth |
| Features | Temperature Sensor, Microphone, Speaker, LCD-Touchscreen, Image Stabiliser, Voice Command |
| Internal Camera Functions | Multi Language Menu, Horizon Lock 360° |
| Wi-Fi Functions | View on Smartphone, View on Tablet, Editing on Smartphone, Live Streaming |
| Exposure Functions | Automatic (P), Auto Low Light |
| White Balance Programmes | Auto, Colour Temperature |
| Scene Modes | Automatic, Underwater, Sunset, Sport |
| Storage Media | Memory Card |
| Supported Memory Cards | microSD |
| Power Supply | Lithium Polymer Battery |
| Battery Capacity | 1,770 mAh |
| Voltage | 3.85 V |
| Battery Life (Video) | 160 min. |
| Series | DJI Osmo Action |
| Included in Delivery | Rechargeable Battery, USB Cable |
| Colour | Black |
Reviews
Just brilliant
Top stuff!
Packaged so carefully, arrived perfect
Packaged so carefully, arrived perfect
Definitely worth the money
Perfect.
Wow! Amazing value
Ordering more for friends
Perfect.
Speedy delivery, impeccable condition
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.