Godox SZ200Bi
Brand: Godox
Price: €371,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 93a79683-d226-42fc-87e8-0fb75e9a59ce
Description
Suitable For: Video Recording, Livestream, Product Photography, Portrait Photography
Features: Display, Tripod Mount, USB Built-in, Reflector (Standard), Handgrip, Cooling
Properties: 8 FX Effects, App Control, Bi-color Dimmable
Power: 200 Watt
Type of Bayonet: Bowens
Brightness: 32,500 ANSI Lumen
Lighting Angle: 20 - 65 °
Colour Temperature: 2800-6500 K
Colour Rendering Index: >96 CRI
Lamp Type: LED
Input Voltage: 100 - 240
Series: Godox SZ
Weight: 2,540 g
Dimensions (HxWxD): 336 x 198,6 x 165 mm
Included in Delivery: Reflector, Power Cord
Specifications
| Product Type | Studio Light |
|---|---|
| Suitable For | Video Recording, Livestream, Product Photography, Portrait Photography |
| Features | Display, Tripod Mount, USB Built-in, Reflector (Standard), Handgrip, Cooling |
| Properties | 8 FX Effects, App Control, Bi-color Dimmable |
| Power | 200 Watt |
| Type of Bayonet | Bowens |
| Brightness | 32,500 ANSI Lumen |
| Lighting Angle | 20 - 65 ° |
| Colour Temperature | 2800-6500 K |
| Colour Rendering Index | >96 CRI |
| Lamp Type | LED |
| Input Voltage | 100 - 240 |
| Series | Godox SZ |
| Weight | 2,540 g |
| Dimensions (HxWxD) | 336 x 198,6 x 165 mm |
| Included in Delivery | Reflector, Power Cord |
Reviews
cant fault it tbh
😍 Love it
Came super fast and works great
Just as advertised, very reliable
Brilliant!!!
Does exactly what it should
Fantastic, ordering more!
Arrived well packaged, very pleased
Better than expected tbh
Wow! Amazing value
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.