GOOKAM GO 6
Brand: GOOKAM
Price: €46,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 1d3bd768-ad45-4120-a79f-4c7269744ae6
Description
geeignet für: Freizeitsport
Auflösung gesamt: 20 Megapixel
Videoaufnahmen: UHD, HD, Full HD
Frameraten bei 4K: 60 fps, 30 fps
Frameraten bei Full HD: 120 fps, 60 fps
Framerate bei HD: 240 fps
Foto-Dateiformat: JPEG
Serienbildraten: 30/1 Bilder/sec, 15/1 Bilder/sec, 7/1 Bilder/sec, 3/1 Bilder/sec
Zeitrafferintervalle: 1 s, 3 s, 5 s, 10 s, 30 s
Aufnahmeprogramme: LiveBurst, Serienbilder
Aufnahme-Funktionen: Dashcam Funktion, Loop-Funktion
Outdoor-Funktion: wasserdicht (mit Gehäuse)
wasserdicht bis: 40 m
Schutzklasse: IPX8
Objektivtyp: Ultraweitwinkel
Objektivaufbau: 6 Glaselemente
max. Sichtwinkel: 170 °
Digital-Zoom: 8 fach
Fokus-Funktion: Autofokus
Displaytyp: LCD
Display-Eigenschaften: fest verbauter Monitor
Bildstabilisator Typ: Elektronischer Bildstabilisator (EIS)
interne Kamerafunktionen: mehrsprachiges Menü, automatische Gegenlichtkorrektur
WLAN-Funktionen: Ansicht auf Smartphone, Bearbeitung auf Smartphone
WLAN-Reichweite: 15 m
Belichtungsfunktion: Automatik (P)
Weißabgleichprogramm: Automatik
Motivprogramm: Automatik
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Akkukapazität: 1.350 mAh
Akkulaufzeit Video: 90 min.
Serie: GOOKAM Go
Lieferumfang: Halterungsset, Akku, Ersatzakku, Fernbedienung, Mikrofon
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | 4K-Action-Cam, Action-Kamera |
|---|---|
| geeignet für | Freizeitsport |
| Auflösung gesamt | 20 Megapixel |
| Videoaufnahmen | UHD, HD, Full HD |
| Frameraten bei 4K | 60 fps, 30 fps |
| Frameraten bei Full HD | 120 fps, 60 fps |
| Framerate bei HD | 240 fps |
| Foto-Dateiformat | JPEG |
| Serienbildraten | 30/1 Bilder/sec, 15/1 Bilder/sec, 7/1 Bilder/sec, 3/1 Bilder/sec |
| Zeitrafferintervalle | 1 s, 3 s, 5 s, 10 s, 30 s |
| Aufnahmeprogramme | LiveBurst, Serienbilder |
| Aufnahme-Funktionen | Dashcam Funktion, Loop-Funktion |
| Outdoor-Funktion | wasserdicht (mit Gehäuse) |
| wasserdicht bis | 40 m |
| Schutzklasse | IPX8 |
| Objektivtyp | Ultraweitwinkel |
| Objektivaufbau | 6 Glaselemente |
| max. Sichtwinkel | 170 ° |
| Digital-Zoom | 8 fach |
| Fokus-Funktion | Autofokus |
| Displaytyp | LCD |
| Display-Eigenschaften | fest verbauter Monitor |
| Bildstabilisator Typ | Elektronischer Bildstabilisator (EIS) |
| interne Kamerafunktionen | mehrsprachiges Menü, automatische Gegenlichtkorrektur |
| WLAN-Funktionen | Ansicht auf Smartphone, Bearbeitung auf Smartphone |
| WLAN-Reichweite | 15 m |
| Belichtungsfunktion | Automatik (P) |
| Weißabgleichprogramm | Automatik |
| Motivprogramm | Automatik |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Akkukapazität | 1.350 mAh |
| Akkulaufzeit Video | 90 min. |
| Serie | GOOKAM Go |
| Lieferumfang | Halterungsset, Akku, Ersatzakku, Fernbedienung, Mikrofon |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Great value for money. Will definitely be buying again.
Amazing 👌
Absolutely worth it
Fantastic value
Does the job perfectly... will be ordering more
Perfect.
Does exactly what it should
Definitely worth the money
Perfect! Exactly what I needed
Wow! Amazing value
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.