GoPro HERO (CHDHA-301)
Brand: GoPro
Price: €205,93
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 36ba0c56-52d0-4a5b-a770-d09f47373690
Description
Auflösung gesamt: 5 Megapixel
Sensor-Typ: CMOS
Sensorgröße: 1/2,5"
Videoaufnahmen: Full HD, HD
Frameraten bei Full HD: 25p, 30 fps
Frameraten bei HD: 50 fps, 60 fps
Video-Dateiformat: MPEG-4 AVCHD (AVC/H.264)
Videoauflösungen: 1920 x 1080p (25fps), 1920 x 1080p (30fps), 1280 x 720p (50fps), 1280 x 720p (60fps)
Foto-Dateiformat: JPEG
Bildauflösung: 2592 x 1944
Audioformate: AAC
Audio-Eigenschaften: Mono, Aufnahmeverstärkung
Serienbildrate: 10/2 Bilder/sec
Zeitrafferintervall: 0,5 s
Aufnahmeprogramme: Zeitraffer, SuperView, Serienbilder
Aufnahme-Funktionen: QuikCapture, Foto-Funktion
Outdoor-Funktionen: wasserdicht (mit Gehäuse), wetterfest
wasserdicht bis: 40 m
Gewicht: 111 g
Objektivtyp: Ultraweitwinkel
Lichtstärke: 2.8
Fokus-Funktionen: Autofokus, Spotmessung
Displaytyp: LCD
Bildstabilisator Typ: ohne Bildstabilisator
Anschlüsse: USB
Ausstattung: Mikrofon, Kontrollanzeige, Kontrollleuchte
interne Kamerafunktionen: automatische Gegenlichtkorrektur
Belichtungsfunktionen: Automatik (P), Low Light, Auto Low Light
Weißabgleichprogramme: Automatik, Benutzerdefiniert, Sonnenlicht, Tageslicht, Glühlampe
Speichermedium: Speicherkarte
unterstützte Speicherkarten: micro SDXC, micro SD, micro SDHC
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Akkukapazität: 1.180 mAh
Spannung: 3,8 V
Serie: GoPro HERO
Lieferumfang: Akku, Unterwassergehäuse, Halterungsset, LCD-Display, USB-Kabel, Schnellspannschnalle
Farbe: grau
Specifications
| Produkttyp | Action-Kamera |
|---|---|
| Auflösung gesamt | 5 Megapixel |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Sensorgröße | 1/2,5" |
| Videoaufnahmen | Full HD, HD |
| Frameraten bei Full HD | 25p, 30 fps |
| Frameraten bei HD | 50 fps, 60 fps |
| Video-Dateiformat | MPEG-4 AVCHD (AVC/H.264) |
| Videoauflösungen | 1920 x 1080p (25fps), 1920 x 1080p (30fps), 1280 x 720p (50fps), 1280 x 720p (60fps) |
| Foto-Dateiformat | JPEG |
| Bildauflösung | 2592 x 1944 |
| Audioformate | AAC |
| Audio-Eigenschaften | Mono, Aufnahmeverstärkung |
| Serienbildrate | 10/2 Bilder/sec |
| Zeitrafferintervall | 0,5 s |
| Aufnahmeprogramme | Zeitraffer, SuperView, Serienbilder |
| Aufnahme-Funktionen | QuikCapture, Foto-Funktion |
| Outdoor-Funktionen | wasserdicht (mit Gehäuse), wetterfest |
| wasserdicht bis | 40 m |
| Gewicht | 111 g |
| Objektivtyp | Ultraweitwinkel |
| Lichtstärke | 2.8 |
| Fokus-Funktionen | Autofokus, Spotmessung |
| Displaytyp | LCD |
| Bildstabilisator Typ | ohne Bildstabilisator |
| Anschlüsse | USB |
| Ausstattung | Mikrofon, Kontrollanzeige, Kontrollleuchte |
| interne Kamerafunktionen | automatische Gegenlichtkorrektur |
| Belichtungsfunktionen | Automatik (P), Low Light, Auto Low Light |
| Weißabgleichprogramme | Automatik, Benutzerdefiniert, Sonnenlicht, Tageslicht, Glühlampe |
| Speichermedium | Speicherkarte |
| unterstützte Speicherkarten | micro SDXC, micro SD, micro SDHC |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Akkukapazität | 1.180 mAh |
| Spannung | 3,8 V |
| Serie | GoPro HERO |
| Lieferumfang | Akku, Unterwassergehäuse, Halterungsset, LCD-Display, USB-Kabel, Schnellspannschnalle |
| Farbe | grau |
Reviews
Speedy delivery, impeccable condition
Arrived super fast and everything's perfect! 😍
Ordering more for friends
Quality is really good... can't complain about anything really.
Super satisfied 😊
Came super fast and works great
Delivered when promised... very satisfied
Top quality stuff, will order again
Delivered when promised... very satisfied
Got exactly what I needed, very pleased
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.