GoPro HERO7 Silver
Brand: GoPro
Price: €359,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: cc3aa5dd-3ceb-47ae-8b07-a5d9ca841233
Description
Produkt-Highlights: Bedienung durch Sprachbefehl
Auflösung gesamt: 10 Megapixel
Videoaufnahmen: UHD, HD, Full HD
Frameraten bei 4K: 30 fps, 24 fps
Frameraten bei Full HD: 60 fps, 30 fps
Video-Dateiformat: MPEG-4
Foto-Dateiformat: JPEG
Audio-Eigenschaften: Mono, Windfilter
Serienbildrate: 15/1 Bilder/sec
Belichtungskorrektur: automatisch
Aufnahmeprogramme: Zeitraffer, Zeitlupe, Serienbilder
Aufnahme-Funktion: Foto-Funktion
Outdoor-Funktionen: wasserdicht, stoßfest, staubgeschützt
wasserdicht bis: 10 m
Abmessungen: 62,3 x 44,9 x 28,3 mm
Gewicht: 94,4 g
Fokus-Funktion: Fixfokus
Displaygröße: 2 Zoll
Displaytyp: LCD
Display-Eigenschaften: fest verbauter Monitor
Anschlüsse: USB
Konnektivitäten: WLAN, NFC
Ausstattung: Bildstabilisator, GPS, Lautsprecher, Mikrofon, Sprachsteuerung
interne Kamerafunktionen: mehrsprachiges Menü, Selbstauslöser, automatische Gegenlichtkorrektur
WLAN-Funktionen: Ansicht auf Tablet, App Funktionalität, Ansicht auf Smartphone
Belichtungsfunktion: Automatik (P)
Weißabgleichprogramm: Automatik
Motivprogramm: Automatik
Speichermedium: Speicherkarte
unterstützte Speicherkarten: micro SD
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Serie: GoPro HERO7
Farbe: grau
Specifications
| Produkttypen | 4K-Action-Cam, Action-Kamera |
|---|---|
| Produkt-Highlights | Bedienung durch Sprachbefehl |
| Auflösung gesamt | 10 Megapixel |
| Videoaufnahmen | UHD, HD, Full HD |
| Frameraten bei 4K | 30 fps, 24 fps |
| Frameraten bei Full HD | 60 fps, 30 fps |
| Video-Dateiformat | MPEG-4 |
| Foto-Dateiformat | JPEG |
| Audio-Eigenschaften | Mono, Windfilter |
| Serienbildrate | 15/1 Bilder/sec |
| Belichtungskorrektur | automatisch |
| Aufnahmeprogramme | Zeitraffer, Zeitlupe, Serienbilder |
| Aufnahme-Funktion | Foto-Funktion |
| Outdoor-Funktionen | wasserdicht, stoßfest, staubgeschützt |
| wasserdicht bis | 10 m |
| Abmessungen | 62,3 x 44,9 x 28,3 mm |
| Gewicht | 94,4 g |
| Fokus-Funktion | Fixfokus |
| Displaygröße | 2 Zoll |
| Displaytyp | LCD |
| Display-Eigenschaften | fest verbauter Monitor |
| Anschlüsse | USB |
| Konnektivitäten | WLAN, NFC |
| Ausstattung | Bildstabilisator, GPS, Lautsprecher, Mikrofon, Sprachsteuerung |
| interne Kamerafunktionen | mehrsprachiges Menü, Selbstauslöser, automatische Gegenlichtkorrektur |
| WLAN-Funktionen | Ansicht auf Tablet, App Funktionalität, Ansicht auf Smartphone |
| Belichtungsfunktion | Automatik (P) |
| Weißabgleichprogramm | Automatik |
| Motivprogramm | Automatik |
| Speichermedium | Speicherkarte |
| unterstützte Speicherkarten | micro SD |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Serie | GoPro HERO7 |
| Farbe | grau |
Reviews
Brilliant!!!
100% would recommend
Exactly what I wanted
Came super fast and works great
Quality and price are unbeatable
Works great, super happy!
Worth it
Brilliant, no complaints at all
Solid product, arrived quickly
Great value for money. Will definitely be buying again.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.