Insta360 One RS 1-Zoll 360 Edition Standard
Brand: Insta360
Price: €809,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: f4f3377e-fa0b-4755-a8e0-2d8643163932
Description
geeignet für: Livestreaming, Trekking, Motorradfahrer, Panorama
Auflösung gesamt: 21 Megapixel
Sensor-Typ: CMOS
Sensorgröße: 1"
Videoaufnahmen: 6K, UHD
Video-Dateiformat: INSV
Foto-Dateiformate: INSP, RAW, DNG
Audioformate: AAC
Audio-Eigenschaften: Stereo, Windfilter
Aufnahmeprogramme: Zeitraffer, Starlapse, Cinelapse, Sky Swap, Intervallaufnahmen, Serienbilder, Time-Shift
Aufnahme-Funktionen: HDR, Loop-Funktion
Outdoor-Funktion: wasserdicht
Schutzklasse: IPX3
Betriebsbedingung Temperatur: -20 bis +40 °C
Abmessungen: 53,2 x 49,5 x 129,3 mm
Gewicht: 239 g
Objektivtypen: Ultraweitwinkel, Panorama
Lichtstärke: 2.2
max. Sichtwinkel: 360 °
Fokus-Funktion: Autofokus
Displaytyp: LCD
Display-Eigenschaften: fest verbauter Monitor
Bildstabilisator Typ: FlowState, 6-Achsen Stabilisation
Anschlüsse: USB
Konnektivitäten: WLAN, Bluetooth
Ausstattung: Mikrofon, Lautsprecher, Touchscreen
interne Kamerafunktionen: 360°-Horizontsperre, Rauschunterdrückung
WLAN-Funktionen: Ansicht auf Tablet, Bearbeitung auf Smartphone, Ansicht auf Smartphone
Belichtungsfunktion: Automatik (P)
Weißabgleichprogramme: Automatik, Benutzerdefiniert, Farbtemperatur
Speichermedium: Speicherkarte
unterstützte Speicherkarten: micro SD
Speicherkarten-Minimalanforderung: UHS-I V30
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Akkukapazität: 1.350 mAh
Akkulaufzeit Video: 62 min.
Serie: Insta360 ONE RS
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | 360-Grad-Kamera, Action-Kamera |
|---|---|
| geeignet für | Livestreaming, Trekking, Motorradfahrer, Panorama |
| Auflösung gesamt | 21 Megapixel |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Sensorgröße | 1" |
| Videoaufnahmen | 6K, UHD |
| Video-Dateiformat | INSV |
| Foto-Dateiformate | INSP, RAW, DNG |
| Audioformate | AAC |
| Audio-Eigenschaften | Stereo, Windfilter |
| Aufnahmeprogramme | Zeitraffer, Starlapse, Cinelapse, Sky Swap, Intervallaufnahmen, Serienbilder, Time-Shift |
| Aufnahme-Funktionen | HDR, Loop-Funktion |
| Outdoor-Funktion | wasserdicht |
| Schutzklasse | IPX3 |
| Betriebsbedingung Temperatur | -20 bis +40 °C |
| Abmessungen | 53,2 x 49,5 x 129,3 mm |
| Gewicht | 239 g |
| Objektivtypen | Ultraweitwinkel, Panorama |
| Lichtstärke | 2.2 |
| max. Sichtwinkel | 360 ° |
| Fokus-Funktion | Autofokus |
| Displaytyp | LCD |
| Display-Eigenschaften | fest verbauter Monitor |
| Bildstabilisator Typ | FlowState, 6-Achsen Stabilisation |
| Anschlüsse | USB |
| Konnektivitäten | WLAN, Bluetooth |
| Ausstattung | Mikrofon, Lautsprecher, Touchscreen |
| interne Kamerafunktionen | 360°-Horizontsperre, Rauschunterdrückung |
| WLAN-Funktionen | Ansicht auf Tablet, Bearbeitung auf Smartphone, Ansicht auf Smartphone |
| Belichtungsfunktion | Automatik (P) |
| Weißabgleichprogramme | Automatik, Benutzerdefiniert, Farbtemperatur |
| Speichermedium | Speicherkarte |
| unterstützte Speicherkarten | micro SD |
| Speicherkarten-Minimalanforderung | UHS-I V30 |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Akkukapazität | 1.350 mAh |
| Akkulaufzeit Video | 62 min. |
| Serie | Insta360 ONE RS |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Got it super fast! Very happy
Perfect 👍
Really happy with this
Couldn't fault it
Brilliant!!!
Amazing service and product 👍
Everything came perfectly packaged
Quality is really good... can't complain about anything really.
Can't believe the quality... honestly best buy I've made
Exactly what I was looking for
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.