Kodak ULTRA F9 Green
Brand: Kodak
Price: €33,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ffb37c35-9e64-4dfe-9aa7-f415424a0d2d
Description
Features: Frame Counter, Integrated Flash, Film Transport Wheel
Focus: Fixed Focus
Shutter Speeds: 1/120
Weight: 170 g
Viewfinder: Optical Viewfinder
Colour: Green
Operation: Shutter Release
Dimensions: 119 x 67 x 44
Film Format: 35mm Film
Flash Modes: On
Light Sensitivity (ISO): 200 - 400
Zoom: no
Focus Area: 100cm -
Focal Length: 31 mm
Aperture: 9
Power Supply: 1 x AAA
Specifications
| Product Type | Compact Camera |
|---|---|
| Features | Frame Counter, Integrated Flash, Film Transport Wheel |
| Focus | Fixed Focus |
| Shutter Speeds | 1/120 |
| Weight | 170 g |
| Viewfinder | Optical Viewfinder |
| Colour | Green |
| Operation | Shutter Release |
| Dimensions | 119 x 67 x 44 |
| Film Format | 35mm Film |
| Flash Modes | On |
| Light Sensitivity (ISO) | 200 - 400 |
| Zoom | no |
| Focus Area | 100cm - |
| Focal Length | 31 mm |
| Aperture | 9 |
| Power Supply | 1 x AAA |
Reviews
Can't find any faults
Best purchase I've made in ages
Exceeds expectations
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
Every penny well spent
Quality is top tier
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Top quality, can't complain
Fantastic quality, unbeatable price!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.