Labpano PanoX V2
Brand: Labpano
Price: €341,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ffb49fd6-ff87-4015-b578-90facbed7e78
Description
Auflösung gesamt: 72 Megapixel
Sensor-Typ: CMOS
Sensorgröße: 1/2"
Videoaufnahmen: 8K, 5.7K, UHD, Full HD
Framerate bei 4K: 60 fps
Frameraten bei Full HD: 60 fps, 30 fps
Video-Dateiformate: MP4 (H.264/HEVC), H.265
Foto-Dateiformate: JPEG, DNG
Audioformate: AAC
Aufnahmeprogramme: Zeitraffer, Intervallaufnahmen
Aufnahme-Funktionen: 360° Panorama, HDR, Foto-Funktion
360° Darstellungsmodi: Tiny Planet Mode, Walking Planet
Betriebsbedingung Temperatur: 0 bis +40 °C
Abmessungen: 134 x 50 x 20 mm
Gewicht: 200 g
Objektivtyp: Ultraweitwinkel
max. Sichtwinkel: 360 °
Displaygröße: 3 Zoll
Displaytyp: LCD
Display-Eigenschaften: fest verbauter Monitor
Bildstabilisator Typ: Elektronischer Bildstabilisator (EIS)
Anschlüsse: USB
Konnektivitäten: WLAN, Bluetooth
Ausstattung: Touchscreen, GPS, Mikrofon, Lautsprecher
interne Kamerafunktionen: mehrsprachiges Menü, In-camera Stitching
WLAN-Funktionen: Live Streaming, Ansicht auf Tablet, Bearbeitung auf Smartphone, Ansicht auf Smartphone
Speichermedium: Speicherkarte
unterstützte Speicherkarten: micro SD, micro SDHC, micro SDXC
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Serie: Labpano PanoX
Lieferumfang: Tasche, USB-Kabel, Reinigungstuch, Gebrauchsanleitung
Farbe: schwarz
Specifications
| Produkttypen | 360-Grad-Kamera, Action-Kamera |
|---|---|
| Auflösung gesamt | 72 Megapixel |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Sensorgröße | 1/2" |
| Videoaufnahmen | 8K, 5.7K, UHD, Full HD |
| Framerate bei 4K | 60 fps |
| Frameraten bei Full HD | 60 fps, 30 fps |
| Video-Dateiformate | MP4 (H.264/HEVC), H.265 |
| Foto-Dateiformate | JPEG, DNG |
| Audioformate | AAC |
| Aufnahmeprogramme | Zeitraffer, Intervallaufnahmen |
| Aufnahme-Funktionen | 360° Panorama, HDR, Foto-Funktion |
| 360° Darstellungsmodi | Tiny Planet Mode, Walking Planet |
| Betriebsbedingung Temperatur | 0 bis +40 °C |
| Abmessungen | 134 x 50 x 20 mm |
| Gewicht | 200 g |
| Objektivtyp | Ultraweitwinkel |
| max. Sichtwinkel | 360 ° |
| Displaygröße | 3 Zoll |
| Displaytyp | LCD |
| Display-Eigenschaften | fest verbauter Monitor |
| Bildstabilisator Typ | Elektronischer Bildstabilisator (EIS) |
| Anschlüsse | USB |
| Konnektivitäten | WLAN, Bluetooth |
| Ausstattung | Touchscreen, GPS, Mikrofon, Lautsprecher |
| interne Kamerafunktionen | mehrsprachiges Menü, In-camera Stitching |
| WLAN-Funktionen | Live Streaming, Ansicht auf Tablet, Bearbeitung auf Smartphone, Ansicht auf Smartphone |
| Speichermedium | Speicherkarte |
| unterstützte Speicherkarten | micro SD, micro SDHC, micro SDXC |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Serie | Labpano PanoX |
| Lieferumfang | Tasche, USB-Kabel, Reinigungstuch, Gebrauchsanleitung |
| Farbe | schwarz |
Reviews
Legit so good
Fantastic, ordering more!
Exactly what I was looking for
Very happy with this purchase
Exactly as the description, cheers!
Really happy with this
Best thing I've bought in a while
Does the job
Legit so good
Does the job perfectly... will be ordering more
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.