SanDisk Outdoors 4K SDXC 128GB
Brand: SanDisk
Price: €19,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: b418c69b-f060-40b0-a074-035995da7059
Description
Speichergröße: 128 GB
Lesegeschwindigkeit: 190 MB/s
Schreibgeschwindigkeit: 90 MB/s
UHS-Standard: UHS-I
Dateisystem: exFAT
Adapter: ohne Adapter
SD Speed Class: 10
UHS Speed Class: U3
Video Speed Class: V30
Schutzeigenschaften: wasserdicht, stoßfest, magnetresistent, temperaturbeständig, röntgenstrahlensicher
Lebensdauer: 10000 Ein-/ Ausschübe
Serie: SanDisk Outdoors
geeignet für: 360° Videoaufnahme, Action- und Sportfotografie, Full HD Videoaufnahme, 3D Videoaufnahme, 4K Videoaufnahme, 4K Fotoaufnahme
Geräteklassen: MacBook, Überwachungskamera, Spiegelreflexkamera, Digitalkamera, Camcorder, Drucker, Dash-Cam
Maße: 32mm x 23,88mm x 2,03mm, 32 mm x 24 mm x 2,1 mm
Gewicht: 2 g
Specifications
| Produkttypen | SD Karte, SDXC Karte |
|---|---|
| Speichergröße | 128 GB |
| Lesegeschwindigkeit | 190 MB/s |
| Schreibgeschwindigkeit | 90 MB/s |
| UHS-Standard | UHS-I |
| Dateisystem | exFAT |
| Adapter | ohne Adapter |
| SD Speed Class | 10 |
| UHS Speed Class | U3 |
| Video Speed Class | V30 |
| Schutzeigenschaften | wasserdicht, stoßfest, magnetresistent, temperaturbeständig, röntgenstrahlensicher |
| Lebensdauer | 10000 Ein-/ Ausschübe |
| Serie | SanDisk Outdoors |
| geeignet für | 360° Videoaufnahme, Action- und Sportfotografie, Full HD Videoaufnahme, 3D Videoaufnahme, 4K Videoaufnahme, 4K Fotoaufnahme |
| Geräteklassen | MacBook, Überwachungskamera, Spiegelreflexkamera, Digitalkamera, Camcorder, Drucker, Dash-Cam |
| Maße | 32mm x 23,88mm x 2,03mm, 32 mm x 24 mm x 2,1 mm |
| Gewicht | 2 g |
Reviews
Solid product, arrived quickly
Exactly as the description, cheers!
Perfect! 10/10 ⭐
100% would recommend
100% would buy again
Wow! Amazing value
Five stars
Just brilliant
Speedy delivery, impeccable condition
Five stars
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.