Walimex pro On Camera LED Niova 300 NP-F Akku
Brand: Walimex
Price: €121,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 748811be-9b37-42f0-a09b-38ec64be0fb5
Description
geeignet für Kameratyp: Universal
Zoomreflektor: ohne Zoomreflektor
Displaytyp: LCD
Gewicht: 380 g
Blitzmodus: ohne Blitzmodus
Ausstattung: Diffusor
Serie: Walimex Niova
Einsatzbereiche: Vlogging, Reportagefotografie, Produktfotografie, Videoaufnahmen
geeignet für: semiprofessioneller Fotograf, Profifotograf
Funktionen: Permanentes LED-Licht
Stromversorgung: Akku, Netzbetrieb
Farbtemperatur: 5.600 K
Lichtstrom: 3.000 Lumen
Abmessungen: 250 x 95 x 20 mm
Lieferumfang: Netzteil, Blitzschuh-Adapter, Handgriff, Akku
Bemerkung: Farbtemperatur von 3.200-5.600K
Specifications
| Produkttyp | Videoleuchte |
|---|---|
| geeignet für Kameratyp | Universal |
| Zoomreflektor | ohne Zoomreflektor |
| Displaytyp | LCD |
| Gewicht | 380 g |
| Blitzmodus | ohne Blitzmodus |
| Ausstattung | Diffusor |
| Serie | Walimex Niova |
| Einsatzbereiche | Vlogging, Reportagefotografie, Produktfotografie, Videoaufnahmen |
| geeignet für | semiprofessioneller Fotograf, Profifotograf |
| Funktionen | Permanentes LED-Licht |
| Stromversorgung | Akku, Netzbetrieb |
| Farbtemperatur | 5.600 K |
| Lichtstrom | 3.000 Lumen |
| Abmessungen | 250 x 95 x 20 mm |
| Lieferumfang | Netzteil, Blitzschuh-Adapter, Handgriff, Akku |
| Bemerkung | Farbtemperatur von 3.200-5.600K |
Reviews
Packaged so carefully, arrived perfect
Works great, super happy!
Quality is top tier
Quality is top tier
One of my best buys ever
Exactly what I was looking for
Such good value... impressed
Can't find any faults
⭐⭐⭐⭐⭐
Arrived super quickly and works great 😊
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.