WASPcam 9906 Camo
Brand: WASPcam
Price: €466,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 705b7d1b-0929-4950-80a8-1ec3a25cac0d
Description
Auflösung gesamt: 5 Megapixel
Sensor-Typ: CMOS
Videoaufnahmen: HD, Full HD
Frameraten bei Full HD: 60 fps, 30 fps
Frameraten bei HD: 120 fps, 60 fps
Framerate bei SD: 240 fps
Video-Dateiformate: MPEG-4, H.264
Foto-Dateiformat: JPEG
Zeitrafferintervalle: 1 s, 3 s, 5 s, 10 s, 30 s, 60 s
Aufnahmeprogramme: Zeitraffer, Serienbilder
Aufnahme-Funktionen: Loop-Funktion, Foto-Funktion
wasserdicht bis: 30 m
Objektivtyp: Weitwinkel
Brennweite: 3,1 mm
Lichtstärke: 2.8
max. Sichtwinkel: 170 °
Lichtempfindlichkeit ISO: 100 - 400
Displaygröße: 1,5 Zoll
Displaytyp: LCD
Display-Eigenschaften: fest verbauter Monitor
Anschlüsse: A/V, USB, HDMI
Konnektivität: WLAN
Ausstattung: Bildstabilisator, Lautsprecher, Mikrofon, Funkfernbedienung
interne Kamerafunktionen: mehrsprachiges Menü, automatische Gegenlichtkorrektur
WLAN-Funktionen: Ansicht auf Smartphone, Ansicht auf Tablet
Menüsprachen: Englisch, Französisch, Deutsch, Spanisch, Portugiesisch, Italienisch, Polnisch, Japanisch, Chinesisch, Koreanisch, Russisch
Belichtungsfunktion: Automatik (P)
Weißabgleichprogramme: Automatik, Tageslicht, Bewölkt, Glühlampe, Fluoreszierendes Licht, Unterwasser
Motivprogramm: Automatik
Speichermedium: Speicherkarte
unterstützte Speicherkarten: micro SD
Speicherkarten-Minimalanforderung: Class 10
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Akkukapazität: 1.050 mAh
Specifications
| Produkttypen | Action-Kamera, Unterwasser Videokamera |
|---|---|
| Auflösung gesamt | 5 Megapixel |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Videoaufnahmen | HD, Full HD |
| Frameraten bei Full HD | 60 fps, 30 fps |
| Frameraten bei HD | 120 fps, 60 fps |
| Framerate bei SD | 240 fps |
| Video-Dateiformate | MPEG-4, H.264 |
| Foto-Dateiformat | JPEG |
| Zeitrafferintervalle | 1 s, 3 s, 5 s, 10 s, 30 s, 60 s |
| Aufnahmeprogramme | Zeitraffer, Serienbilder |
| Aufnahme-Funktionen | Loop-Funktion, Foto-Funktion |
| wasserdicht bis | 30 m |
| Objektivtyp | Weitwinkel |
| Brennweite | 3,1 mm |
| Lichtstärke | 2.8 |
| max. Sichtwinkel | 170 ° |
| Lichtempfindlichkeit ISO | 100 - 400 |
| Displaygröße | 1,5 Zoll |
| Displaytyp | LCD |
| Display-Eigenschaften | fest verbauter Monitor |
| Anschlüsse | A/V, USB, HDMI |
| Konnektivität | WLAN |
| Ausstattung | Bildstabilisator, Lautsprecher, Mikrofon, Funkfernbedienung |
| interne Kamerafunktionen | mehrsprachiges Menü, automatische Gegenlichtkorrektur |
| WLAN-Funktionen | Ansicht auf Smartphone, Ansicht auf Tablet |
| Menüsprachen | Englisch, Französisch, Deutsch, Spanisch, Portugiesisch, Italienisch, Polnisch, Japanisch, Chinesisch, Koreanisch, Russisch |
| Belichtungsfunktion | Automatik (P) |
| Weißabgleichprogramme | Automatik, Tageslicht, Bewölkt, Glühlampe, Fluoreszierendes Licht, Unterwasser |
| Motivprogramm | Automatik |
| Speichermedium | Speicherkarte |
| unterstützte Speicherkarten | micro SD |
| Speicherkarten-Minimalanforderung | Class 10 |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Akkukapazität | 1.050 mAh |
Reviews
Love this! 😄
Brilliant!!!
cant fault it tbh
Five stars
Worth it
Such good value... impressed
Perfect.
Perfect 👍
Perfect 👍
Perfect.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.