WOLFANG GA200 Single
Brand: WOLFANG
Price: €42,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 7ed9001e-4172-4904-9887-ef3dbc899b2c
Description
Auflösung gesamt: 24 Megapixel
Sensor-Typ: CMOS
Videoaufnahmen: UHD, 2.7K, Full HD, HD
Foto-Dateiformat: JPEG
Audio-Eigenschaft: Windfilter
Serienbildraten: 3/1 Bilder/sec, 5/1 Bilder/sec, 15/1 Bilder/sec, 30/1 Bilder/sec
Zeitrafferintervalle: 3 s, 5 s, 10 s, 30 s, 60 s
Belichtungskorrektur: +/- 2
Aufnahmeprogramme: Zeitlupe, Zeitraffer, Serienbilder
Aufnahme-Funktionen: Foto-Funktion, Dashcam Funktion, 180° Überkopf
Outdoor-Funktion: wasserdicht (mit Gehäuse)
wasserdicht bis: 40 m
Objektivtyp: Weitwinkel
max. Sichtwinkel: 170 °
Fokus-Funktion: Autofokus
Bildstabilisator Typ: Elektronischer Bildstabilisator (EIS)
Anschlüsse: USB, HDMI
Konnektivität: WLAN
Ausstattung: zusätzliches Frontdisplay, Bildstabilisator, Funkfernbedienung, Touchscreen, Mikrofon, Lautsprecher
interne Kamerafunktionen: mehrsprachiges Menü
WLAN-Funktionen: Ansicht auf Tablet, Ansicht auf Smartphone
WLAN-Reichweite: 10 m
Belichtungsfunktion: Automatik (P)
Weißabgleichprogramme: Automatik, Benutzerdefiniert, Tageslicht, Glühlampe, Bewölkt, Fluoreszierendes Licht
Motivprogramm: Automatik
Speichermedium: Speicherkarte
unterstützte Speicherkarten: micro SD
Stromversorgung: Lithium Ionen Akku
Akkukapazität: 1.050 mAh
Serie: WOLFANG GA
Lieferumfang: Akku, Fernbedienung, Unterwassergehäuse, Ersatzakku, Ladegerät
Farbe: blau
Specifications
| Produkttypen | 4K-Action-Cam, Action-Kamera |
|---|---|
| Auflösung gesamt | 24 Megapixel |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Videoaufnahmen | UHD, 2.7K, Full HD, HD |
| Foto-Dateiformat | JPEG |
| Audio-Eigenschaft | Windfilter |
| Serienbildraten | 3/1 Bilder/sec, 5/1 Bilder/sec, 15/1 Bilder/sec, 30/1 Bilder/sec |
| Zeitrafferintervalle | 3 s, 5 s, 10 s, 30 s, 60 s |
| Belichtungskorrektur | +/- 2 |
| Aufnahmeprogramme | Zeitlupe, Zeitraffer, Serienbilder |
| Aufnahme-Funktionen | Foto-Funktion, Dashcam Funktion, 180° Überkopf |
| Outdoor-Funktion | wasserdicht (mit Gehäuse) |
| wasserdicht bis | 40 m |
| Objektivtyp | Weitwinkel |
| max. Sichtwinkel | 170 ° |
| Fokus-Funktion | Autofokus |
| Bildstabilisator Typ | Elektronischer Bildstabilisator (EIS) |
| Anschlüsse | USB, HDMI |
| Konnektivität | WLAN |
| Ausstattung | zusätzliches Frontdisplay, Bildstabilisator, Funkfernbedienung, Touchscreen, Mikrofon, Lautsprecher |
| interne Kamerafunktionen | mehrsprachiges Menü |
| WLAN-Funktionen | Ansicht auf Tablet, Ansicht auf Smartphone |
| WLAN-Reichweite | 10 m |
| Belichtungsfunktion | Automatik (P) |
| Weißabgleichprogramme | Automatik, Benutzerdefiniert, Tageslicht, Glühlampe, Bewölkt, Fluoreszierendes Licht |
| Motivprogramm | Automatik |
| Speichermedium | Speicherkarte |
| unterstützte Speicherkarten | micro SD |
| Stromversorgung | Lithium Ionen Akku |
| Akkukapazität | 1.050 mAh |
| Serie | WOLFANG GA |
| Lieferumfang | Akku, Fernbedienung, Unterwassergehäuse, Ersatzakku, Ladegerät |
| Farbe | blau |
Reviews
Top stuff!
Perfect! Exactly what I needed
Works great, good price
Just as advertised, very reliable
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Perfect!
No issues whatsoever
Does the job perfectly... will be ordering more
Quality is really good... can't complain about anything really.
Couldn't fault it
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.