Yashica DigiPix 100 weiß
Brand: Yashica
Price: €58,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e0885023-3720-4d2b-994d-5bb675927a6c
Description
Serie: Yashica DigiPix
Outdoor-Funktion: ohne Outdoor-Funktion
Gewicht (nur Gehäuse): 100 g
Gewicht (inkl. Akku und Speicherkarte): 256 g
Abmessungen: 94 x 58 x 24 mm
Farbe: weiß
Effektive Auflösung: 5 Megapixel
Auflösung gesamt: 44 Megapixel
Sensor-Typ: CMOS
Ausstattung: integrierter Blitz, Lautsprecher, Mikrofon
Anschlüsse: USB
GPS-Funktion: ohne GPS
mit Webcam-Funktion: nein
Digital-Zoom: 16 fach
Brennweite: 7,36 mm
Blende: 3.2
max. Lichtstärke: 3,2
Display-Eigenschaften: fest verbauter Monitor
Displaygröße: 2,4 Zoll
Bildfeldabdeckung Display: 100%
Display Informationsanzeigen: Aufnahmeinformation, Batterieladezustand, Datum
Videoaufnahmen: Full HD, HD, SD
Fokus-Funktionen: Einzelbild-AF (AF-S), Full Time-AF (AF-F)
Fokussierung: Autofokus (AF)
Fokusbereich: 10cm -
Belichtungsmessungen: Mehrfeldmessung, Mittenbetont, Spotmessung
unterstützte Speicherkarten: SD, SDHC
interner Speicher: 0 MB
Foto-Dateiformat: JPEG
Video-Dateiformat: AVI
Sucher: Live-View
Blitzprogramme: Automatik, Blitz aus, Blitz ein
Blitz-Eigenschaft: gehäuseintegriert
Automatikmodi: Blendenautomatik, Verschlusszeitautomatik, Belichtungsautomatik
Aufnahmeprogramm: Filmmodus
Stromversorgung: Akku
interne Kamerafunktionen: mehrsprachiges Menü
Wiedergabefunktionen: Video, Einzelbild
Specifications
| Produkttyp | digitale Kompaktkamera |
|---|---|
| Serie | Yashica DigiPix |
| Outdoor-Funktion | ohne Outdoor-Funktion |
| Gewicht (nur Gehäuse) | 100 g |
| Gewicht (inkl. Akku und Speicherkarte) | 256 g |
| Abmessungen | 94 x 58 x 24 mm |
| Farbe | weiß |
| Effektive Auflösung | 5 Megapixel |
| Auflösung gesamt | 44 Megapixel |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Ausstattung | integrierter Blitz, Lautsprecher, Mikrofon |
| Anschlüsse | USB |
| GPS-Funktion | ohne GPS |
| mit Webcam-Funktion | nein |
| Digital-Zoom | 16 fach |
| Brennweite | 7,36 mm |
| Blende | 3.2 |
| max. Lichtstärke | 3,2 |
| Display-Eigenschaften | fest verbauter Monitor |
| Displaygröße | 2,4 Zoll |
| Bildfeldabdeckung Display | 100% |
| Display Informationsanzeigen | Aufnahmeinformation, Batterieladezustand, Datum |
| Videoaufnahmen | Full HD, HD, SD |
| Fokus-Funktionen | Einzelbild-AF (AF-S), Full Time-AF (AF-F) |
| Fokussierung | Autofokus (AF) |
| Fokusbereich | 10cm - |
| Belichtungsmessungen | Mehrfeldmessung, Mittenbetont, Spotmessung |
| unterstützte Speicherkarten | SD, SDHC |
| interner Speicher | 0 MB |
| Foto-Dateiformat | JPEG |
| Video-Dateiformat | AVI |
| Sucher | Live-View |
| Blitzprogramme | Automatik, Blitz aus, Blitz ein |
| Blitz-Eigenschaft | gehäuseintegriert |
| Automatikmodi | Blendenautomatik, Verschlusszeitautomatik, Belichtungsautomatik |
| Aufnahmeprogramm | Filmmodus |
| Stromversorgung | Akku |
| interne Kamerafunktionen | mehrsprachiges Menü |
| Wiedergabefunktionen | Video, Einzelbild |
Reviews
Such good value... impressed
Worth the investment for sure
Such good value... impressed
Top stuff!
Best thing I've bought in a while
Perfect.
Best purchase I've made in ages
Amazing quality for the price!
Amazing value!
Works great, good price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.